České Radiokomunikace

Spolupracujeme se společností Syniverse

Spolupracujeme se společností Syniverse
Připojili jsme se ke společnosti Syniverse a pracujeme na spuštění první neutrální roamingové platformy architektury LoRaWAN® na trhu, která propojí nesourodé stávající sítě LoRaWAN®.

 „Jakožto přední poskytovatel televizní, rozhlasové i internetové infrastruktury a rovněž poskytovatel sítě LoRaWAN s největším pokrytím v České republice, CRA plně podporují spuštění roamingového centra Syniverse, které otevře dveře vzájemnému fungování napříč světovými sítěmi a coby další strategický krok k dalšímu rozvoji internetu věcí,” říká Miloš Mastník, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

Umožnění roamingu LoRaWAN® prostřednictvím zmíněného centra je v souladu se strategií multi-access IoT technologií přechodu na sítě nové generace včetně 5G, které budou také vyžadovat interoperabilitu se staršími sítěmi, aby společnosti mohly provozovat služby IoT, bločenky a další. Společnost Syniverse už úspěšně předvedla konektivitu architektury LoRaWAN® na své globální, zabezpečené IoT síti v rámci iniciativy Syniverse Innovation Lab.

Syniverse zahájí testovací propojování s operátory sítí LoRaWAN® ve druhé polovině tohoto roku a propojovací služby chce spustit koncem roku 2019.