České Radiokomunikace

Spouštíme cloudové řešení na technologii OpenStack

To poskytne dynamickou reakci na skutečnou potřebu výkonu a také nabídne služby Pay-As-You-Go. Data přitom zůstávají uložena v České republice.

Přinášíme na český trh cloudové řešení postavené na technologii OpenStack, které v této podobě nikdo z provozovatelů v Česku doposud nenabízí. OpenStack Českých Radiokomunikací přinese nosné části pro služby Web Infrastructure a Media Cloud. OpenStack ČRA nabídne také služby Pay-As-You-Go a poskytne dynamickou reakci na skutečnou potřebu výkonu. Mezi prvními zákazníky služby se objevily online agentury a výkonově náročnější projekty OTT služeb.

Služba Web Infrastructure je orientována na webové aplikace s potřebou škálování výkonu, což je nutný předpoklad pro provoz výkonově náročných webových platforem velkých mediálních domů, e-shopů,  televizních stanic (HbbTV, encoding nebo např. VOD), práci s BIG DATA nebo pro oblast internetu věcí (IoT).

„Mnoho společností, hlavně e-shopy nebo mediální domy, řeší sezónní špičku, obzvlášť v předvánočním období. Ta s sebou nese zvýšené nároky na provoz webů kvůli velkému počtu návštěvníků či zákazníků.

Proto může docházet nejenom ke zpomalení možnosti prohlížení, ale i ke špatné odezvě stránek a dokonce k jejich kolapsu. To s řešením OpenStack ČRA nemůže nastat. Web Infrastructure si poradí nejen

se snadno predikovatelnými špičkami, ale umožní reagovat na potřebu výkonu i ve zcela neočekávaných situacích,“ uvádí Petr Sichrovský, obchodní ředitel ČRA.

Ve srovnání s podobnými řešeními vznikajícími on-premise pouze interně v jednotlivých společnostech, OpenStack ČRA klade důraz na široce použitelný produkt pro internetovou publikaci webového či mediálního obsahu, zejména pak na bezprostřední a automatické škálování výkonu. Důležitá je také podpora moderně psaných aplikací, které využívají ovládání infrastruktury, distribuovanost či třeba ObjectStorage.

Web Infrastructure umožňuje webovým aplikacím rychlé škálování výkonu a je ideálním prostředím pro provoz výkonově a obsahově náročných platforem. OpenStack ČRA nabídne mimo jiné i formu pojištění pro případ zvýšeného provozu, aby nedocházelo k výpadkům na jednotlivých službách. To se v minulosti stalo např. řadě zpravodajských kanálů. Web Infrastructure má potenciál stát se základem řady dalších služeb založených na distribuovanosti a škálování.

Data jsou vždy uložena v České republice, stejně jako u všech ostatních cloudových služeb v ČRA. To v kombinaci s mimořádnou kvalitou páteřní sítě dává tomuto řešení na českém internetu řadu výhod. OpenStack ČRA poskytne technologickou základnu také pro Media Cloud, který nabízí široké možnosti zpracování, uložení a distribuce dat všem médiím, a tedy nejen rozhlasovým a televizním stanicím.

 

Více o CRa Web Infrastructure

Více o CRa Media Cloud