České Radiokomunikace

Spouštíme novou verzi služby Media Cloud

Spouštíme novou verzi služby Media Cloud. Ta je schopna zpracovat a přenést video obsah ke koncovým uživatelům.

05. 03. 2015 - Spouštíme novou verzi služby Media Cloud. Ta je schopna zpracovat a přenést video obsah ke koncovým uživatelům.

Nová verze Media Cloudu je v obdobném rozsahu v Česku jedinou cloudovou službou, která je schopna zpracovat a přenášet videoobsah ke koncovým uživatelům. A to bez ohledu na to, zda se jedná o živé vysílání nebo on-demand videoobsah. Další vývojové fáze do podzimu tohoto roku přinesou především řešení ochrany, zpoplatnění a plného managementu videoobsahu. Tato inovace se nese na vlně úspěchů IT služeb od ČRA, jež v této oblasti za poslední dva roky zaznamenaly nárůst obratu o více než 400 procent.

Media Cloud je první a zatím jediná cloudová služba v České republice od počátku koncipovaná jako komplexní řešení pro zpracování, ukládání a spolehlivé doručení videoobsahu pro web, mobilní zařízení, Smart TV i HbbTV. Mezi potenciální zákazníky patří veškeré subjekty, které řeší potřebu doručit video-obsah svým uživatelům na celou řadu koncových zařízení s důrazem na kvalitu. Může se jednat jak o kompletní zajištění živých přenosů ze zasedání a konferencí, tak i o zpracování a doručení živého vysílání nebo obsahu na vyžádání.

V další vývojové fázi Media Cloudu, která je plánovaná na podzim 2015, bude přidána plná kontrola nad zobrazovaným obsahem prostřednictvím systému pro management obsahu, také systém pro ochranu obsahu, řešení pro jeho zpoplatnění a rovněž detailní informace o chování koncových uživatelů služby. Nedílnou součástí celého řešení bude i možnost dodání aplikačního ekosystému pro koncová zařízení.

Služba je navržena tak, aby pokrývala specifické nároky majitelů videoobsahu. K tomu výrazně napomáhá vlastní CDN infrastruktura ČRA, která je taktéž v rámci ČR unikátní a která byla spuštěna v loňském roce. Umožňuje např. odolat nárazovému náporu uživatelů při mimořádných situacích (sportovní a online přenosy) anebo zajistit mimořádnou kvalitu videa i jeho snadné ukládání v neomezeném množství. Atraktivitu Media Cloudu dále zvyšuje flexibilita spojená s možností cloudových služeb využívat je pouze ve chvíli, kdy to zákazník skutečně potřebuje. Některé ze služeb Media Cloudu již nyní využívá například TV Prima, TV Nova nebo TV Óčko.

První implementací služby u zákazníků je kompletní zajištění živého přenosu ze zasedání zastupitelstva města Pardubic, které kromě vlastního vysílání do internetu vyžaduje úpravu jak pro počítače, tak i pro tablety a mobily. Schůzi na magistrátu tedy lze sledovat téměř na všech zařízeních, které jsou připojena k internetu.

Více informací o službě ČRA Media Cloud