České Radiokomunikace

CRA investují miliony do moderní ochrany před DDoS útoky s využitím technologie společnosti NetScout Systems

CRA investují miliony do moderní ochrany před DDoS útoky s využitím technologie společnosti NetScout Systems

České Radiokomunikace (CRA) oznámily významnou investici do moderní anti-DDoS technologie společnosti NetScout Systems. Tento nový projekt potvrzuje závazek CRA k ochraně vlastní infrastruktury a zároveň posiluje nabídku bezpečných služeb partnerům a koncovým zákazníkům.

„Kybernetické útoky jsou stále sofistikovanější a jejich počet každoročně roste. Terčem dnes nejsou jen velké nadnárodní korporace, cílem mohou být dnes všechny firmy, které fungují v digitálním světě. A není to pouze teoretická hrozba, roční odhady celosvětových škod kybernetickými útoky rok od roku neustále stoupají. I DDoS útoky se vyvíjejí. Sledujeme, že se jejich počet každý rok více než zdvojnásobuje a významně roste i jejich velikost. Nejčastěji se dnes jedná o tzv. dynamické multivektorové útoky, které upravují vektory a metodiky tak, aby se neustále vyhýbaly existující DDoS obraně", uvedl Petr Možiš, obchodní ředitel CRA.

DDoS technologie od NetScout představuje špičkové řešení, které umožní CRA účinněji detekovat, monitorovat a ochraňovat vlastní infrastrukturu před škodlivým síťovým provozem, včetně útoků typu DDoS. Tato technologie bude klíčovým prvkem v obranné strategii CRA proti kybernetickým hrozbám.

"Jsme rádi, že můžeme oznámit naši investici v hodnotě výrazně přesahující 10 milionů korun do anti-DDoS technologie a spolupráci se společností NetScout." dodal Petr Možiš. "Jako dodavatel kritické infrastruktury neustále hledáme nové způsoby, které nám umožní lépe chránit vlastní infrastrukturu a poskytovat našim zákazníkům bezpečné, spolehlivé a moderní služby".

Anti-DDoS technologie od NetScoutu nabízí komplexní sadu funkcí, včetně pokročilé analýzy síťového provozu, detekce a filtrování útoků DDoS, monitorování provozu v reálném čase a dynamického přizpůsobení se měnícím se hrozbám. Tato technologie bude integrována do vnitřní infrastruktury CRA a bude využívána pro zajištění bezpečnosti a stability CRA sítě a navazujících služeb zákazníků. Služba DDoS ochrany využívající novou technologii NetScout zajistí lepší ochranu proti volumetrickým i aplikačním útokům a bude dostupná pro koncové zákazníky CRA v druhé polovině tohoto roku.