České Radiokomunikace

CRA hlásí vyprodaná datacentra, tržby v DC i cloudech rostou meziročně o desítky procent

CRA hlásí vyprodaná datacentra, tržby v DC i cloudech rostou meziročně o desítky procent

CRA hlásí téměř vyprodaná datacentra a meziroční nárůst tržeb v DC i cloudech o desítky procent. V datových centrech dočerpávají CRA v tuto chvíli poslední volné kapacity a chystají otevření nových, která jim pomohou najít prostor pro další zákazníky. Připravuje se nové datové centrum Cukrák, od společnosti ARICOMA koupily CRA datové centrum Lužice. Meziroční nárůst tržeb v oblasti DC představuje 47 %.

„Zájem o pronájem kapacity v datových centrech neustále roste. Naše primární datové centrum DC Tower v Praze na Žižkově je prakticky plné, a proto připravujeme nový datový sál v rámci našeho vysílače Cukrák. Dále jsme koupili datové centrum Lužice a připravujeme projekt největšího středoevropského datového centra na Zbraslavi,“ říká obchodní ředitel CRA Petr Možíš. „Očekáváme, že zájem o kapacity v datových centrech poroste i nadále, požadavky zákazníků na parametry poskytnuté služby se nicméně v čase mění, proto se chystáme i na modernizaci a rozšíření stávajícího DC Tower v Praze na Žižkově,“ dodává Petr Možíš.

CRA také poprvé v historii mají větší tržby z aktivit „mimo broadcast“. Tržby „z vysílání“ klesly těsně pod 50 %, zatímco z poskytování služeb v cloudu, pronájmu datových center, telca, infrastruktury, IoT a OTT služeb narostly poprvé na 51 %.  „Je vidět, že byznys v oblasti ICT a streamingu jde neustále nahoru. Nyní ještě výrazněji posílíme koupí společnosti Cloud4com od ARICOMA group, takže se stáváme jedničkou na cloudovém trhu v Česku,“ vysvětluje generální ředitel CRA Miloš Mastník. „To nám pomůže otevřít dveře k dalším zákazníkům a tím i dalšímu růstu a rozvoji,“ pokračuje Miloš Mastník.

Tržby CRA v oblasti cloudu narostly meziročně o 15 %. Pro rok 2024 je v plánu tento nárůst ještě překročit.