České Radiokomunikace

CRA kupují společnost Prague Digital TV

CRA kupují společnost Prague Digital TV

CRA dokončily akvizici společnosti Prague Digital TV, s.r.o., která provozuje v Praze vysílače v rámci Regionální sítě 4. CRA se stávají výhradním vlastníkem společnosti.

Touto transakcí CRA rozšiřuje své portfolio digitálních vysílacích sítí a zvyšuje svou kapacitu pro televizní a rozhlasové vysílání v Praze a středních Čechách.  CRA bude pro zajištění vysílání využívat svou stávající infrastrukturu.

"Akvizicí společnosti Prague Digital TV nejenže zdvojnásobíme stávající kapacitu pokrytí televizního vysílání v Praze a okolí televizním signálem, ale získáme i další prostor pro rozvoj inovativních televizních služeb," říká generální ředitel CRA Miloš Mastník. „Neustále se snažíme posouvat digitální pozemní vysílání kupředu a akvizice společnosti Prague Digital TV je dalším krokem k tomuto cíli," dodává Miloš Mastník.

Společnost Prague Digital TV dlouhodobě působí na trhu regionálního televizního vysílání a pokrývá televizním signálem celou Prahu a 41 % Středočeského kraje.  Vysílá v moderním standardu DVB-T2 v Regionální síti 4 na 46. kanálu.  V současné době přes tuto síť vysílá metropolitní televizní stanice Praha TV.

CRA budou postupně integrovat Regionální síť 4 do vlastní infrastruktury, aby bylo zajištěno lepší pokrytí televizním signálem a zvýšení efektivity provozu. V posledních týdnech bylo například ukončeno vysílání z původních stanovišť a bude přesunuto na pražskou dominantu - televizní vysílač Praha Žižkov.  Vysílání Regionální sítě 4 tak bude zajištěno ze stejných vysílacích antén, jaké jsou využívány pro šíření České televize a všech významných komerčních televizních stanic Prima, Nova, Barrandov, Seznam TV, Óčko a dalších televizních kanálů. 

CRA plánují síť rozvíjet a využívat ji pro inovativní televizní služby.