České Radiokomunikace

Třetí ročník konference CRA IoT Summit & Expo v Praze, zaměří se i na vývoj hardwaru

Třetí ročník konference CRA IoT Summit & Expo v Praze, zaměří se i na vývoj hardwaru

Rozvoj a monetizaci IoT přiblíží třetí ročník konference CRA IoT Summit & Expo v Praze, zaměří se i na vývoj hardwaru

O IoT se mluví téměř nepřetržitě, méně se na něm zatím vydělává. Proč to tak je a jak to změnit? I to bude tématem třetího ročníku unikátní odborné konference CRA IoT Summit & Expo. Konference přiblíží rozvoj IoT oblasti, možnosti monetizace a bezpečnost v IoT. Nově konferenci doplní výstavní část, zaměřená na IoT hardware. Konferenci uvede John Gole, ředitel výzkumných programů v oblasti telekomunikací ze společnosti IDC. CRA IoT Summit & Expo 2018 pořádají České Radiokomunikace, které staví a poskytují IoT infrastrukturu založenou na platformě technologie LoRaWAN a další IoT služby. Partnerem je dodavatel informačních systémů a aplikací, společnost KOMIX. V letošním roce je odborný program poprvé propojen i s pražským kolem soutěže CRA IoT Hackathon, která je určena všem zájemcům o moderní technologie z řad odborníků, studentů i technologických nadšenců. CRA IoT Summit & Expo a hackathon se konají v pátek 25. května 2018 od 9:00 h v prostorách Národní technické knihovny v Praze.

Na konferenci CRA IoT Summit 2018 vystoupí celá řada českých i zahraničních odborníků. V první části zazní informace o aktuálním stavu a rozvoji oblasti internetu věcí v Evropě, vývoji monetizace IoT, přednášející představí i fungování IoT v praxi – v oblasti smart cities a průmyslu. Druhý blok se bude zabývat bezpečností a daty v  IoT, konkrétní témata související s prací s daty a jejich bezpečností přiblíží zástupci společnosti AVAST nebo IBM.

Odpolední blok se stejně jako výstavní část zaměří na IoT hardware – jeho vývoj, certifikaci, distribuci i implementaci. Kromě jiného zde zástupci Univerzitního centra energetiky efektivních budov ČVUT v Praze představí výzkum inovací vedoucích k hospodárnému využití energií a materiálů. Společnost IoT.water bude prezentovat využití smart meteringu ve vodohospodářství v LoRaWAN síti CRA.

Souběžně s akcí CRA IoT Summit & Expo 2018 se uskuteční i další kolo hardwarově zaměřené soutěže CRA IoT Hackathon. Hackathony pořádají CRA již od roku 2016. Nabízejí zde prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí. Účastníci z řad vývojářů a vývojářských firem, studentů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRaWAN. Vítězné projekty si rozdělí 30 000 Kč.

CRA poskytují služby v oblasti IoT od roku 2016. CRA IoT síť postavená na technologii LoRaWAN pokrývá v současné době aglomerace na celém území ČR. V současné době probíhá plánované plošné do-pokrývání a také individuální výstavba na základě poptávky po dostupnosti signálu v konkrétních projektech. Kromě IoT sítě nabízejí CRA také služby CRA IoT cloudu. Ten je technologicky neutrální službou, lze ji využít pro jakoukoliv platformu i mimo LoRaWAN a je rovněž kompatibilní s analytickými a business intelligence nástroji třetích stran. Ve spolupráci s dalšími partnery CRA nabízejí svým zákazníkům kompletní end-to-end řešení.

Další informace o konferenci CRA IoT Summit & Expo 2018 a možnost registrace jak na konferenci, tak také na hackathon najdete na webu iotsummit.cz