České Radiokomunikace

V CRA investujeme do zkvalitnění cloudových služeb

Investice ve výši 40 milionů korun směřovaly zejména do systémů NAS (Network Attached Storage). Kapacita cloudových úložišť se navýšila o více než 3 PB a nabízí nové úrovně kvality služeb.

Ve spolupráci se společnostmi HPE, Qumulo a NetApp jsme vytvořili tři specifická řešení pro pokrytí potřeb zákazníků. 

Dlouhodobě nabízíme služby v oblasti zpracování a ukládání video obsahu. V této oblasti jsme nasadili nový systém, který vznikl na platformě HPE a Qumulo a nahradil dříve používaný systém Isilon. Jeho klíčovou technologickou schopností je odbavení velkého množství streamovaných dat a dovoluje tak paralelizovat další úlohy při zpracování. Nový systém oproti původnímu dosahuje přibližně 5x vyšších výkonů. 

Dále jsme ve spolupráci se společností NetApp vytvořili nové systémy, které slouží pro odbavení požadavků na sdílení a rychlý přístup k náhodným datům, a také systém pro ukládání záloh a obecně velkého množství dat s malou mírou přístupu.

Oddělení systémů do jednotlivých technologických sekcí vede k výraznému zkvalitnění technických parametrů služby a je možné také dosáhnout vyšší cenové efektivity. 

Stejně jako další cloudové systémy CRA jsou i tyto zdvojené a umístěné v obou pražských lokalitách – v datovém centru DC TOWER I na Žižkově a v DC TOWER II na Strahově. Zákazník tak má vždy možnost synchronizace dat či aktivní zálohy ze sekundární lokality. 

Možnost zdvojení systémů využíváme v obou pražských lokalitách i pro své další služby v rámci datových center.