České Radiokomunikace

V Praze proběhne již čtvrtý ročník CRA IoT Summit & Expo!

Sledování nákladu a zboží během přepravy, sledování pohybu firemních automobilů, inteligentní dopravní systémy, zabezpečení uskladněného materiálu, kontrola spotřeby energií v průmyslových areálech. To jsou témata pro využití internetu věcí (IoT) v oblasti průmyslu a dopravy na která se zaměřuje čtvrtý ročník unikátní odborné konference CRA IoT Summit & Expo, která se koná 4. června 2019 v Národní technické knihovně Praze. Kromě představení reálných příkladů využití se konference zaměřuje na zpracování, ukládání a využití IoT dat a spolupráci v oblasti IoT. CRA IoT Summit & Expo 2019 pořádají České Radiokomunikace (CRA), které staví a poskytují IoT infrastrukturu založenou na platformě technologie LoRaWAN a další IoT služby. Záštitu nad konferencí převzalo Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Na konferenci CRA IoT Summit & Expo 2019 vystoupí celá řada českých i zahraničních odborníků. V první části zazní informace o rozvoji internetu věcí v oblasti průmyslu a dopravy, konkrétní možnosti využití představí zástupci Českých Radiokomunikací, americké společnosti Semtech, která je leadrem v oblasti vývoje IoT hardwaru a zakládajícím členem LoRa Alliance, zástupce Ministerstva dopravy ČR a společnosti Siemens. Druhý blok se bude zabývat zpracováním dat v  IoT, konkrétní témata související s prací s daty a jejich bezpečností představí společnosti IBM, White&Case, Pantek, NGSS a Dataddo.

Ve výstavní části mohou návštěvníci shlédnout ukázky od společností a organizací, které se vývojem v oblasti IoT zabývají - TESLA, HARDWARIO, FLEA, IQRF, UCEEB, SENSUS, FLOWBOX, SIMAC, Alternetivo, Myjordomus, Tanix, VisionQ, Jotio a dalších.

V panelové diskuzi budou řečníci hovořit a dalším rozvoji IoT a o spolupráci v segmentu IoT – v rámci partnerských řešení, aliancí apod.

CRA poskytují služby v oblasti IoT od roku 2016. Naše IoT síť postavená na technologii LoRaWAN a v současné době pokrývá 87 % populace ČR. Kromě IoT sítě nabízejí CRA také služby CRA IoT cloudu. Ten je technologicky neutrální službou, lze ji využít pro jakoukoliv platformu i mimo LoRaWAN a je rovněž kompatibilní s analytickými a business intelligence nástroji třetích stran. CRA rovněž rozvíjejí platformu pro partnerskou spolupráci IoT PORT a ve spolupráci s partnery nabízejí kompletní end-to-end řešení.

Další informace o konferenci CRA IoT Summit & Expo 2019 a možnost registrace najdete na webu iotsummit.cz.