České Radiokomunikace

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí
Plzeňská ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí, která má umožnit studentům pracovat s moderními technologiemi a přispět tak ke zkvalitnění výuky. Plzeň je jedním z měst, které CRA pokrývají svojí sítí LoRaWAN sítí. Jak jsme se mohli přesvědčit na loňském hackathonu, který jsme pořádali v Centru robotiky, Plzeň stále rozšiřuje možnosti výuky technologických dovedností a nabízí zajímavé možnosti pro všechny, kteří mají zájem o práci s novými technologiemi.

„Velké díky všem, kteří se tímto zasloužili o rozvoj studentů. Laboratoř pro internet věcí jim umožní pracovat s aktuálně používanými technologiemi, což je pro kvalitu výuky velmi důležité. Bezesporu to podpoří i jejich zájem laboratoř co nejvíce využívat a rozvíjet třeba i mezioborové projekty,“ sdělil rektor ZČU Miroslav Holeček. Jak dále dodal, za vznikem inovované učebny stojí Centrum informatizace a výpočetní techniky (CIV) Západočeské univerzity, které laboratoř budovalo od května do října letošního roku. Učit se v ní budou např. základy kybernetické bezpečnosti či síťových technologií.

Co se týče vybavení učebny, studenti budou moci nově využívat třeba digitální vyšívací stroj, souřadnicový popisovač, CNC frézky nebo 3D tiskárny.

„Hlavním cílem je otevřít studentům ZČU nové možnosti při využívání moderních technologií v projektech, semestrálních, bakalářských a diplomových pracích,“ doplnil ředitel Centra informatizace a výpočetní techniky Jan Rychlík.

V CRA takovéto kroky velmi vítáme a těšíme se na nové nápady, vzniklé i díky nové laboratoři.