České Radiokomunikace

Znovu startuje přechod na DVB-T2

Už zítra znovu odstartuje přechod na nový vysílací standard DVB-T2. Krátce před půlnocí 8. července na vysílačích Cheb - Zelená hory a Jáchymov – Klínovec vypneme stávající vysílání multiplexu 2 s hlavními kanály komerčních televizních stanic Nova, Prima a Barrandov. Krátce po půlnoci 9. července bude zapnuto vysílání v novém standardu DVB-T2.

Přechod na nový vysílací standard DVB-T2 znovu odstartuje po přerušení zaviněném situací kolem pandemie COVID-19, a to 8. července 2020 v západních Čechách. Posledním vysílačem, kde proběhne přepnutí, bude potom vysílač Valašské Klobouky – Ploštiny, 29. října 2020.

Z předchozích etap přechodu na DVB-T2 víme, že obliba pozemního televizního vysílání je stále nejvyšší ze všech platforem pro příjem TV signálu. Lidé si oblíbili i možnosti interaktivních služeb, jako je například HbbTV – propojení televize s internetem. Diváci mohou také sledovat některé programy ve vyšším rozlišení, mezi nimi i program NASA TV vysílaný dokonce v UHD (4K),“ popisuje výhody pozemního TV vysílání náš generální ředitel Vít Vážan.

Vysílače DVB-T sítě 2 vypnou v Chebu-Zelené hoře a Jáchymově-Klínovci na kanále 35 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov). Současně přechodová DVB-T2 síť změní kmitočet z kanálu 31 na kanál 38. Proto budou muset diváci přeladit své přijímače a upravit společné televizní antény.

Informace o novém harmonogramu přechodu na DVB-T2 najdou diváci na www.dvbt2overeno.cz, kde jsou i informace o certifikovaných přístrojích pro příjem DVB-T2 vysílání.