České Radiokomunikace

CRA zajistí renovaci plastik „Miminka – Babies“ na Žižkovské věži

CRA zajistí renovaci plastik „Miminka – Babies“ na Žižkovské věži

Už více než 15 let poskytujeme prostor pro umístění výrazné turistické atrakce Prahy „Miminek – Babies“ autora Davida Černého na žižkovské televizní věži. 

Praha, 2. října 2017 – České Radiokomunikace (CRA) poskytují již více než 15 let prostor pro umístění výrazné turistické atrakce Prahy „Miminek – Babies“ autora Davida Černého na žižkovské televizní věži. Nyní se dočasně sundávají. Plastiky se dočkají důkladné kontroly a případných oprav. Na věž by se měly opět vrátit na jaře 2018. CRA plánují do renovace investovat více než milion korun.

Na objektu Žižkovské věže je umístěno deset soch „Miminek – Babies“. Poprvé byly na věž umístěny v květnu roku 2000 u příležitosti akce Praha – Evropské město kultury. Tato instalace byla dočasná. Přesně před 16 lety pak byly plastiky na věž instalovány trvale.

„Žižkovská televizí věž je jedním z nejznámějších objektů v Praze a plastiky Davida Černého její atraktivitu ještě umocňují. My objekt využíváme samozřejmě především pro provoz vysílače a našeho datového centra, primární pro nás je bezpečnost, a to nejen našich služeb, ale i objektů. A právě proto necháváme plastiky komplexně posoudit a renovovat, poté zařídíme jejich instalaci zpět na věž,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel CRA, kterým objekt věže patří.

CRA pravidelně, dvakrát ročně, plastiky kontrolují a provádějí drobné opravy. Kvůli důkladné kontrole upevnění a renovaci samotných soch „Miminek – Babies“ je nyní nutné všechny z věže sundat. U každé plastiky dojde k odbornému posouzení stavu a následné opravě a vyčištění. Současně bude obnoveno i kotvení k tubusu věže.

Jednotlivé sochy budou demontovány postupně od 2. do 10. října 2017. Na provoz věže a vysílací služby nebude mít tato akce žádný vliv. V průběhu demontáže a následné montáže zpět na věž pouze může dojít k omezení pohybu veřejnosti pod věží, kde bude z důvodu bezpečnosti zřízen zábor.

Základ plastiky je složen z rámu z konstrukční oceli, na němž je na několika místech připevněna skořepina ze skelného laminátu o síle 2 mm. Jedna plastika váží 120 kg a měří 3,4 m na délku, 2,4 m na výšku a 1,2 m na šířku.

Tisková zpráva ke stažení

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

 

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: