České Radiokomunikace

Nadstandardní ochrana proti DoS a DDoS útokům

Zajistíme, že vaše služby zůstanou v provozu i v případě, že se stanou cílem masivního DDoS útoku

Nadstandardní ochrana zajistí maximální odolnost vašich služeb proti zahlcení distribuovaným kybernetickým útokem. Oproti základní ochraně má nastavené přesměrování provozu do Scrubbing centra - tzv. „pračky provozu“, která vyčistí provoz od laviny nežádoucích dat.

Bezpečnost, dostupnost, propustnost

Odstraní nežádoucí data
Odstraní nežádoucí data
Odfiltrování škodlivého provozu během útoku.
Obrovská výkonnost
Obrovská výkonnost
Ubrání se útoku až do velikosti 40 Gb/s.
Individuální nastavení
Individuální nastavení
Pravidla pro detekci a čištění útoku se upravují každému zákazníkovi na míru.
Úspora nákladů
Úspora nákladů
Získáte služby bezpečnostní infrastruktury a procesů v hodnotě desítek milionů Kč.

Co říkají naši klienti

Lukrom
Lukrom

Ing. Radomír Bušo
manažer IT systémů LUKROM

Při výběru nového řešení jsme si dali za cíl vybrat co nejlepší komplexní řešení infrastruktury pro přesun všech stávajících služeb poskytovaných na vlastní serverové infrastruktuře, která se už blížila k hranicím své životnosti. Po zvážení všech aspektů našich potřeb jsme se rozhodli pro přesun serverů do cloudových služeb. Hledali jsme partnera pro dlouhodobou spolupráci, který by se stal oporou pro naše podnikání.

PRO.MED.CS Praha a.s.

Roman Hošek
Corporate ICT Manager z PRO.MED.CS Praha a.s.

Pro spolupráci s Českými Radiokomunikacemi jsme se rozhodli na základě předchozích zkušeností a dlouhodobé spolupráce. Vážíme si zejména expertních znalostí CRA a skvělé komunikace – která se prokázala zejména při analýze našich dosavadních systémů a návrhu řešení přesně na míru pro nás. CRA jsme si vybrali jako dlouhodobého partnera pro zajištění našeho interního i externího IT s potenciálem rozšíření spolupráce.

Pivovary Lobkowitz, a. s.

Ing. Martin Mahovský
IT Specialist, Pivovary Lobkowitz, a. s.

Specialisté z CRA rozptýlili naše obavy a zbavili nás starostí s obměnou hardwaru. Dodávají nám kvalitní služby a my máme spokojené uživatele IT systémů. A navíc, díky tomu, že od CRA využíváme více služeb, máme k dispozici lepší dohled a kratší reakční dobu. Kdykoliv je potřeba. Je dobré vědět, že když o něco jde, můžeme se na dodavatele a jeho infrastrukturu spolehnout.

Vyberte si způsob ochrany

Nepřetržitá (trvalá) automatická ochrana před DDoS útoky
Vyberte si způsob ochrany
 • V případě útoku se okamžitě bez prodlevy zahájí čištění.
 • Standardně vyčistí útok až do velikosti 20 Gb/s, nadstandardně i silnější.

Disponujeme nezbytnými certifikacemi a bezpečnost je u nás na první místě

 • Nadstandardní DDoS ochrana
  Maximální odolnost služeb v případě útoku.
 • Fyzická bezpečnost
  Fyzická bezpečnost použitých technologií na úrovni BT3 podle metodiky Národního bezpečnostního úřadu.
 • Prověřené technologie
  Pro zajištění služeb používáme a nabízíme jen prověřené a aktualizované technologie.
 • Aktivní podpora
  Aktivní podporu poskytujeme 24 hodin denně.
 • ANSI-TIA942
  Technologie provozujeme v datovém centru DC TOWER s certifikací ANSI-TIA942
 • Common Criteria Certification for Information Technology (IT) Security (ISO/IEC 15408)
  Certifikace na úrovni CC EAL 4+
 • ISO 9001
  Systémy managementu kvality
 • ISO 14001
  Systémy environmentálního managementu
 • ISO 19011
  Norma pro certifikaci interních auditorů
 • ISO/IEC 20 000-1
  Informační technologie – požadavky na systém managementu služeb
 • ISO/IEC 27001
  Systémy řízení bezpečnosti informací
 • ISO/IEC 27017
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor pokynů pro zabezpečení cloudového prostředí a minimalizaci potenciálního rizika bezpečnostních incidentů
 • ISO/IEC 27018
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor postupů na ochranu osobně identifikovatelných informací (PII) ve veřejných cloudech vystupujících jako zpracovatelé PII
 • SOC Type 1 a Type 2
  Certifikáty SOC 2 Type 1 a Type 2, vydávané podle standardů a požadavků AICPA (American Institute of Certified Public Accountants), se týkají řízení a bezpečnosti informací v organizacích
 • ISO 50 001
  Systém managementu hospodaření s energií
 • PCI-DSS
  Soulad s požadavky PCI-DSS pro provozovatele datových center
 • NBÚ
  Osvědčení pro umožnění přístupu k utajované informaci do stupně utajení TAJNÉ
 • Soulad s GDPR
  Infrastruktura plně odpovídá požadavkům GDPR

Podrobnější informace

Princip útoku spočívá v soustředěném zasílání vašemu serveru velkého množství požadavků, na něž server z principu své činnosti musí nějakým způsobem reagovat, a které jej tudíž zatěžují. S růstem zátěže roste také doba odezvy na vlastní služby serveru a ty se stávají nepoužitelnými. Nezřídka pod náporem požadavků server zcela zkolabuje. Záplava dotazů navíc neúměrně zatěžuje i přenosovou trasu k serveru a zpomaluje komunikaci s ním.

Na většině DDoS útoků se současně podílí velké množství útočících zařízení. Bývají součástí tzv. botnetů, sítí tisíců infikovaných a hackery ovládaných počítačů a dalších zařízení připojených k internetu, od pouličních kamer až po domácí spotřebiče. Fungují podle principu „střílí na nás odevšad“, jemuž se jen těžko lze bránit i v počítačovém světě.

Účinná obrana vyžaduje velmi výkonné technologie, scrubbing centra, nazývané. „pračky provozu“, které dokáží přesměrovat a vyčistit obrovský datový proud od dat útočníků. Jejich pořízení vyžaduje mnohamilionové investice a odborníky schopné je obsluhovat.

Trvalá DDoS Ochrana nabízí vedle samotné detekce a analýzy provozu i čištění provozu v případě útoku ve scrubbing centru, které odfiltruje škodlivý provoz a na cílová zařízení doručí pouze validní komunikaci. Protože je provoz směrován vždy přes scrubbing centrum, je začátek čištění téměř okamžitý.

Firewall DDoS útoky nejenom, že nezadrží, ale navíc se sám může stát cílem DDoS útoku. Kombinace služeb našich inteligentních firewallů s ochranou před DDoS útoky poskytuje nejen optimální, ale i maximální možnou úroveň bezpečí a dostupnosti pro vaši infrastrukturu, aplikace a data.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktujte nás

Telefon (volitelné)

Ostatní také zaujalo

Datová centra
Datová centra
Umístěním svých serverů a dalších IT zařízení do datového centra si uchováte plnou kontrolu nad svými technologiemi a získáte bezpečný prostor pro jejich provoz s vysokou dostupností.
Cloud
Cloud
Moderní a bezpečné řešení firemní IT infrastruktury. Cloudové řešení CRA umožňuje využívat neomezené množství výpočetního výkonu, při zajištění vysoké dostupnosti. To vše bez nutnosti investice do vlastního hardwaru.
Telco a infrastruktura
Telco a infrastruktura
Konektivita od CRA poskytuje vysoce kvalitní propojení lokalit se sítí internet s nepřetržitou dostupností. Tím je zajištěno, že služby, informace či multimediální obsah se dostanou k vašim klientům spolehlivě a včas.
IoT - Internet věcí
IoT - Internet věcí
Prostřednictvím naší infrastruktury LoRaWAN můžete připojit svá zařízení, senzory, měřiče a jiné prvky přímo z terénu do vaší aplikace či systému. IoT Cloud CRA je pak ideální a univerzální platformou pro integrovaný IoT multinetwork s obrovským synergickým potenciálem.
Streamingové a OTT služby
Streamingové a OTT služby
Digitální televize a multimediální služby nejsou jen obsah. Zpracovat třeba video a doručit je příjemci tak, aby to odpovídalo soudobým požadavkům, je velice náročné. Streamovací a OTT služby Českých Radiokomunikací Media Cloud a HbbTV nabízejí pro provoz multimediálních služeb ekonomicky velmi efektivní řešení postavené na jedinečné cloudové infrastruktuře.