České Radiokomunikace

Přenosové služby pro vzdálené připojení

Spolehlivé telekomunikační i datové propojení vzdálených lokalit přes naši páteřní síť

Výkonná páteřní síť transparentně propojí jakékoliv vzdálené lokality, rozšíří vaše telekomunikační sítě, bezpečně a na velké vzdálenosti přenese data, včetně multimediálních nebo poslouží jako ideální zázemí pro vlastní VPN či rozsáhlé sítě (WAN) .

Robustní, vysokokapacitní, univerzální přenosová síť

Nejmodernější technologie
Nejmodernější technologie
L2/L3 technologie umí Ethernet přenos i vytváření MPLS VPN.
Pro firmy i operátory
Pro firmy i operátory
Poslouží firmám s více pobočkami, poskytovatelům internetových služeb i televizím. Sníží náklady na telekomunikační i datové přenosy.
Distribuce multimédií
Distribuce multimédií
Bez problémů dokáže distribuovat digitální televizní obsah (DVB-T) i pořady ve vysokém rozlišení (HD).

Co říkají naši klienti

WOOD & Company Financial Services
WOOD & Company Financial Services

Vladimír Vojtíšek
CIO, WOOD & Company Financial Services

IT infrastrukturu pro svoje služby provozujeme ve veřejném cloudu CRA již přes čtyři roky,“ říká Vladimír Vojtíšek, CIO společnosti WOOD & Company. „CRA nám na míru připravily technicky vyspělé řešení, které nás zbavilo jak starostí s údržbou a správou infrastruktury, tak i se škálováním. S růstem společnosti a s její expanzí do dalších regionů však sdílené prostředí veřejného cloudu začalo narážet na svoje limity, a to především z hlediska možnosti optimálně skloubit provozování většího počtu různorodých aplikací.

WIFCOM a.s.

Michal Fryš
Ředitel střediska INTERNET, WIFCOM a.s.

CRA jsme vybrali jako spolehlivého partnera, který nám prostřednictvím konsolidovaných a profesionálních infrastrukturních služeb pomáhá realizovat náš business – dodávky internetových služeb našim zákazníkům, a to vše bez výpadku. Na spolupráci s CRA si cením zejména osobního, profesionálního a inovativního přístupu, a v neposlední řadě spolehlivosti a flexibility při řešení servisních požadavků.
Sledovanitv.cz s.r.o.

Miroslav Slugeň
Deployment manager, Sledovanitv.cz s.r.o.

Pro funkčnost našich služeb je klíčová server hosting a konektivita, což jsou služby, které nám CRA poskytují spolehlivě a na partnerské bázi. Ve srovnání s předešlými dodavateli získáváme nadstandardní servis a vysoce kvalitní služby, které jsou hostované, takže nám odpadají náklady na vlastní lidské zdroje. Velmi si vážíme rychlosti a profesionality při vyřizování ať již obchodních, tak servisních požadavků. Příjemně nás překvapuje růst počtu subjektů v datových centrech, což zvyšuje prestiž, a jsme rádi, že jsme součástí zákaznického portfolia CRA.

Varianty přenosových služeb

Ethernet Line
Varianty přenosových služeb
 • Pronájem Ethernet okruhů v L2/L3 síti
 • Efektivní vysokorychlostní propojení vzdálených lokálních sítí (LAN)
 • Klasická Ethernet rozhraní 100 Mb/s, 1 Gb/s a 10 Gb/s
Dark Fibre
Varianty přenosových služeb
 • Pronájem „nenasvícených“ optických vláken
WDM Line
Varianty přenosových služeb
 • Pronájem přenosové kapacity optických technologií CWDM/DWDM
Pronájem přípojné linky
Varianty přenosových služeb
 • Pronájem rádiových spojů

Zázemí pro vaše privátní datové sítě

 • Podpora 24×7
  Helpdesk máte k dispozici nonstop.
 • Maximální ochrana dat
  Přenášená data nejsou v sítích interpretována a jsou nadstandardně chráněna před zneužitím.
 • Konstantní přenosové rychlosti
  Přenosová rychlost nezávisí na zatížení sítě.
 • I gigabitové rychlosti
  Vysoké přenosové rychlosti až do tisíců Mb/s.

Disponujeme nezbytnými certifikacemi a bezpečnost je u nás na první místě

 • Osvědčení NBÚ
  Máme platné osvědčení Národního bezpečnostního úřadu pro seznamování se s utajovanými informacemi.
 • Fyzická a kybernetická bezpečnost
  Máme nekompromisní požadavky na zajištění jak fyzické, tak kybernetické bezpečnosti u poskytovaných služeb.
 • Prověřené technologie
  Pro zajištění služeb i kybernetické bezpečnosti používáme a nabízíme jen prověřené a osvědčené technologie
 • ANSI-TIA942
  Technologie provozujeme v datovém centru DC TOWER s certifikací ANSI-TIA942
 • Common Criteria Certification for Information Technology (IT) Security
  Certifikace na úrovni CC ALE 4+
 • ISO 9001
  Systémy managementu kvality
 • ISO 14001
  Systémy environmentálního managementu
 • ISO/IEC 15408
  Mezinárodní standard pro certifikaci počítačové bezpečnosti
 • ISO 19011
  Norma pro certifikaci interních auditorů
 • ISO/IEC 20 000-1
  Informační technologie – požadavky na systém managementu služeb
 • ISO/IEC 27001
  Systémy řízení bezpečnosti informací
 • ISO/IEC 27017
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor pokynů pro zabezpečení cloudového prostředí a minimalizaci potenciálního rizika bezpečnostních incidentů
 • ISO/IEC 27018
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor postupů na ochranu osobně identifikovatelných informací (PII) ve veřejných cloudech vystupujících jako zpracovatelé PII
 • SOC Type 1 a Type 2
  Certifikáty SOC 2 Type 1 a Type 2, vydávané podle standardů a požadavků AICPA (American Institute of Certified Public Accountants), se týkají řízení a bezpečnosti informací v organizacích
 • ISO 50 001
  Systém managementu hospodaření s energií
 • PCI-DDS
  Soulad s požadavky PCI-DDS pro provozovatele datových center
 • NÚKIB
  Certifikace o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti
 • NBÚ
  Osvědčení pro umožnění přístupu k utajované informaci do stupně utajení TAJNÉ
 • Soulad s GDPR
  Infrastruktura plně odpovídá požadavkům GDPR
 • Vysoká dostupnost
  Dostupnost až do úrovně 99,95 % garantujeme SLA.
 • Připojení po celé ČR
  Širokou dostupnost zajišťuje rozsáhlá páteřní síť.
 • Zálohování okruhů
  Okruhy mohou být v páteřní síti automaticky zálohovány.

Podrobnější informace

Naše přenosové služby zahrnují několik různých technologií. Ačkoliv jsou všechny určeny pro vysokorychlostní, spolehlivé a transparentní telekomunikační a datové přenosy, liší se svým principem i oblastí využití. Je proto vždy vhodné se nejdříve poradit s našimi specialisty, kteří dokážou posoudit vaše požadavky a zvolí nejvhodnější řešení.

Služba Ethernet Line přenáší data mezi vzdálenými Ethernet sítěmi prostřednictvím technologií pracujících na 2. (L2) resp. 3. (L3) vrstvě podle ISO OSI modelu. Proto L2 a L3. Spoj je podle přenosové rychlosti zakončen standardním konektorem RJ-45 nebo RJ-45 SFP. Prostřednictvím L2 jsou poskytovány služby typu Ethernet a L3 zase umožňuje poskytovat MPLS služby (Multiprotocol Label Switching), které jsou přirozenou podporou IP protokolu využívaného většinou aplikací (data, hlas, video), a vytvářet oddělené virtuální privátní sítě (VPN).

Synchronní digitální hierarchie (SDH) je technologie pro přenos digitálního signálu v telekomunikačních sítích. Je používána pro přenos hlasu, dat a jiných komunikačních služeb po optických vláknech, mikrovlnných spojích nebo po kabelech.

Hlavním cílem SDH je umožnit efektivní a spolehlivý přenos velkého množství dat na velké vzdálenosti a přes různá přenosová média. Technologie SDH je navržena tak, aby byla flexibilní a přizpůsobitelná různým přenosovým rychlostem a rozhraním. Může podporovat různé typy služeb, včetně hlasu, dat a videa.

Služba označuje pronájem samostatného, tj. nenasvíceného, optického vlákna propojujícího dvě lokality. Kapacita spoje není nijak definována, protože předmětem služby je pouze přenosové médium bez koncových zařízení.

WDM (Wavelength Division Multiplexing) je přenosová technologie, která umožňuje přenos více optických signálů různých vlnových délek, tj. barev, současně po jednom optickém vlákně. Každý signál je přenášen na jiné vlnové délce (frekvenci, barvě), což umožňuje efektivní využití kapacity optického vlákna.
Základní myšlenkou technologie WDM je rozdělit šířku pásma optického vlákna na několik samostatných optických kanálů, přičemž každý kanál odpovídá jedné vlnové délce. Tyto kanály jsou nezávislé a každý může přenášet různé druhy signálů, jako jsou hlasové hovory, datové přenosy a video.
V praxi se používají dvě varianty technologie WDM: 

 • CWDM (Coarse Wavelength Division Multiplexing). CWDM používá větší rozestupy mezi jednotlivými vlnovými délkami a vytváří méně kanálů než DWDM. Používá se obvykle na kratší vzdálenosti v rozsahu několika desítek kilometrů.
 • DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing). DWDM je pokročilejší forma WDM, která využívá užších rozestupů mezi vlnovými délkami a tím i více kanálů. Umožňuje přenášet velké množství signálů na jediném vlákně a dosáhnout vzdáleností stovek až tisíců kilometrů.

Naše přenosové služby nabízejí oba typy technologií. Služba WDM Line se zřizuje nad fyzickou přípojkou, která je typicky definována adresami, mezi kterými je třeba službu zřídit, typem předávacího rozhraní mezi sítí poskytovatele a zákazníka a přenosovou kapacitou služby. K dispozici jsou rozhraní GeE pro rychlosti 1 a 10 Gb/s a STM-64 pro rychlost 10 Gb/s.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktujte nás

Telefon (volitelné)

Ostatní také zaujalo

Datová centra
Datová centra
Umístěním svých serverů a dalších IT zařízení do datového centra si uchováte plnou kontrolu nad svými technologiemi a získáte bezpečný prostor pro jejich provoz s vysokou dostupností.
Cloud
Cloud
Moderní a bezpečné řešení firemní IT infrastruktury. Cloudové řešení CRA umožňuje využívat neomezené množství výpočetního výkonu, při zajištění vysoké dostupnosti. To vše bez nutnosti investice do vlastního hardwaru.
Kybernetická bezpečnost
Kybernetická bezpečnost
Kybernetické hrozby jsou v dnešním digitálním světě problémem, který je třeba dlouhodobě a komplexně řešit. Díky komplexu našich bezpečnostních služeb se budete moci soustředit na váš business a klidně spát.
IoT - Internet věcí
IoT - Internet věcí
Prostřednictvím naší infrastruktury LoRaWAN můžete připojit svá zařízení, senzory, měřiče a jiné prvky přímo z terénu do vaší aplikace či systému. IoT Cloud CRA je pak ideální a univerzální platformou pro integrovaný IoT multinetwork s obrovským synergickým potenciálem.
Streamingové a OTT služby
Streamingové a OTT služby
Digitální televize a multimediální služby nejsou jen obsah. Zpracovat třeba video a doručit je příjemci tak, aby to odpovídalo soudobým požadavkům, je velice náročné. Streamovací a OTT služby Českých Radiokomunikací Media Cloud a HbbTV nabízejí pro provoz multimediálních služeb ekonomicky velmi efektivní řešení postavené na jedinečné cloudové infrastruktuře.