České Radiokomunikace

MultiTech IoT Cloud

První česká univerzální platforma pro integraci IoT

Budoucnost chytrých služeb i průmyslové automatizace je v synergiích IoT technologií. Proč nevyužít možností synergie už dnes? Sbírejte data z různých IoT sítí, ukládejte a zpracovávejte na jediném místě. Dostávejte data v standardizované podobě bez ohledu na to, odkud a kudy přišla.

Využijte data a zprávy z nejrůznějších IoT zařízení naplno

Integrace různých sítí
Integrace různých sítí
Připojte svá zařízení přes LoRaWAN, nebo přes datovou SIM s Narrow Band IoT a LTE s využitím protokolů MQTT, HTTP nebo UDP.
Data i zpracování na jediném místě
Data i zpracování na jediném místě
Uložte a zpracovávejte svoje data na jediném místě.
Standardizovaný výstup
Standardizovaný výstup
Data standardizovaném tvaru výrazně zjednoduší jejich interpretaci nebo použití ve vašich systémech. Aplikační rozhraní jsou otevřená a detailně popsaná.
Centrální správa
Centrální správa
Celou svou IoT síť spravujete z jediného místa.

Co říkají naši klienti

PHARMOS

Jiří Sova
ředitel pro kvalitu a logistiku společnosti PHARMOS

IoT řešení pro sledování teploty a vlhkosti ve skladovacích prostorách nám usnadní práci se sledováním údajů a jejich vykazování pro Státní ústav pro kontrolu léčiv. Celé řešení bylo jednoduché na instalaci, je velice uživatelsky přívětivé na obsluhu a sledování a šetří nám čas.

iotor a.s.

Dalibor Lukeš
ředitel společnosti iotor a.s.

Pro integraci IoT řešení poskytujeme vlastní platformu SARAhub, která může využívat připojení prostřednictvím různých IoT sítí. LoRaWAN je jedním z lídrů na trhu a nabízí velmi kvalitní technické řešení. Rádi bychom proto dále rozšiřovali spolupráci v oblasti využití přenosových sítí CRA včetně vytvoření společné nabídky kombinující přenosovou síť LoRaWAN a naše IoT integrační řešení SARAhub pro monitoring prostředí, energií a zařízení.

VÍNOSERVIS, s.r.o.

Jaroslav Kysela
jednatel ve společnosti VÍNOSERVIS, s.r.o.

Mezi hlavní výhody spolupráce s CRA patří systém LoRa jako takový, kde oceňujeme hlavně možnost obousměrné komunikace s čidly. U samotné společnosti CRA potom vidíme velkou výhodu v rozsahu pokrytí, rychlosti rozvoje sítě a celkové stabilitě velké společnosti, která si ale umí uchovat osobní přístup v jednání s klienty. Vzájemně se tím na počátku nové IoT éry utváří vztahy, které přerostou v dlouhodobou a oboustranně přínosnou spolupráci.

Plzeňský Prazdroj, a. s.

Jaroslav Červenka
Manažer kvality a systémů skladování CZ/SK, Plzeňský Prazdroj, a. s.

Pro měření teploty a vlhkosti ve skladech jsme původně využívali technologie, které vyžadovaly ruční zapisování nebo ukládání naměřených dat. České Radiokomunikace nabídly kompletní ucelené řešení v rámci České i Slovenské republiky, online sledování požadovaných ukazatelů, možnost zobrazení výsledků ve webovém prostředí, potvrzování kvality dodržování standardů při skladování zboží, zasílání případných alertů a v neposlední řadě i rozumnou cenu. Nyní se do této technologie připojily i laboratoře. Technický servis testuje další produkty od CRA, které bychom mohli využívat. Osobně si velice cením přístupu pracovníků, odborných konzultací, které nám poskytovali, a zejména ochoty upravovat aplikaci podle našich požadavků.

Co IoT Cloud nabízí?

Podpora více komunikačních protokolů
Co IoT Cloud nabízí?
 • LoRaWAN
 • MQTT
 • HTTP
 • UDP
Transformace dat
Co IoT Cloud nabízí?
 • Vstupní transformace umožní převést data do jednotného formátu
 • Výstupní transformace umožní upravit data na základě pravidel a podmínek
Dekompozice payloadu
Co IoT Cloud nabízí?
 • Katalog podporovaných zařízení
 • Lze dekomponovat payload a nastavit pravidla pro transformace
Úložiště pro data ze zařízení
Co IoT Cloud nabízí?
 • Databáze pro ukládání zákaznických dat
 • Ukládat data můžete neomezeně dlouho
 • Platí se podle velikosti úložiště
Správu IoT dat
Co IoT Cloud nabízí?
 • Zahrnuje přístup do zákaznického portálu, který umožňuje správu zařízení, uživatelů a nastavení zpráv
 • Vstup do portálu je v ceně služby
Přenos dat do renomovaných platforem
Co IoT Cloud nabízí?
 • Spolupracuje se všemi významnými Business Intelligence, Big Data a Vizualizačními platformami

Disponujeme nezbytnými certifikacemi a bezpečnost je u nás na první místě

 • Cloud a datová centra
  Datová centra, kde provozujeme i IoT Cloud, zaručují vysokou dostupnost a bezpečnost díky zálohovanému napájení, nonstop ostraze a technické podpoře.
 • Osvědčení NBÚ
  Máme platné osvědčení Národního bezpečnostního úřadu pro seznamování se s utajovanými informacemi.
 • Fyzická bezpečnost
  Fyzická bezpečnost na úrovni BT3 podle metodiky Národního bezpečnostního úřadu.
 • Prověřené technologie
  Pro zajištění služeb i kybernetické bezpečnosti používáme a nabízíme jen prověřené technologie.
 • Aktivní podpora
  Aktivní podporu poskytujeme 24 hodin denně.
 • ANSI-TIA942
  Technologie provozujeme v datovém centru DC TOWER s certifikací ANSI-TIA942
 • Common Criteria Certification for Information Technology (IT) Security (ISO/IEC 15408)
  Certifikace na úrovni CC EAL 4+
 • ISO 9001
  Systémy managementu kvality
 • ISO 14001
  Systémy environmentálního managementu
 • ISO 19011
  Norma pro certifikaci interních auditorů
 • ISO/IEC 20 000-1
  Informační technologie – požadavky na systém managementu služeb
 • ISO/IEC 27001
  Systémy řízení bezpečnosti informací
 • ISO/IEC 27017
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor pokynů pro zabezpečení cloudového prostředí a minimalizaci potenciálního rizika bezpečnostních incidentů
 • ISO/IEC 27018
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor postupů na ochranu osobně identifikovatelných informací (PII) ve veřejných cloudech vystupujících jako zpracovatelé PII
 • SOC Type 1 a Type 2
  Certifikáty SOC 2 Type 1 a Type 2, vydávané podle standardů a požadavků AICPA (American Institute of Certified Public Accountants), se týkají řízení a bezpečnosti informací v organizacích
 • ISO 50 001
  Systém managementu hospodaření s energií
 • PCI-DSS
  Soulad s požadavky PCI-DSS pro provozovatele datových center
 • NBÚ
  Osvědčení pro umožnění přístupu k utajované informaci do stupně utajení TAJNÉ
 • Soulad s GDPR
  Infrastruktura plně odpovídá požadavkům GDPR

Podrobnější informace

IoT systémy stále častěji kombinují různé informační zdroje a komunikační technologie, což dává předpoklad obrovské synergie jejich využití. Prostřednictvím datových SIM máte nyní možnost kombinovat IP komunikaci na protokolech MQTT, HTTP a UDP s IoT orientovaným LoRaWAN.

Kromě komunikačních technologií, jako je třeba LoRa nebo Narrow Band, postupně přibývají tzv. mesh sítě. Ty jsou stále rozšířenější v rozsáhlých průmyslových areálech, městských sítích, bezdrátových senzorových sítích (WSN) nebo v ad hoc sítích pro nouzové situace. Využití nacházejí i nejrůznější varianty bezdrátových a Wi-Fi sítí. MQTT Broker navíc umožňuje připojit do cloudu prakticky libovolné zařízení nebo propojit sítě s odlišnými technologiemi. Přibývají rovněž i nové typy GPS a hojně se začíná využívat i umělá inteligence.

Naše platforma MultiTech IoT Cloud jde vstříc dnešním i budoucím trendům. Umožňuje nejenom spolupracovat se zařízeními připojenými různými komunikačními technologiemi a protokoly, ale také data z nich ukládat, zpracovávat a výsledek vám poskytovat v standardizovaném tvaru.

Ukládání, zpracování, transformace a konverze dat včetně správy celého vašeho řešení jsou soustředěny na jediném místě. V IoT Cloudu můžete hostovat svoje vlastní aplikace. MultiTech IoT Cloud tak výrazně zjednodušuje extrakci a převod dat z různých formátů používaných různými technologiemi, ale současně zjednodušuje a zlevňuje provoz celého Iot řešení.

MQTT (Message Queuing Telemetry Transport) je protokol určený pro komunikaci mezi zařízeními v síti. Byl vyvinut pro efektivní přenos zpráv ve vztahu k omezeným šířkám pásma, vysoké latenci a nejisté dostupnosti sítě. MQTT je navržen tak, aby byl jednoduchý a snadno implementovatelný v různých zařízeních a platformách.

Hlavní vlastnosti MQTT jsou:

 • Publish-Subscribe model
  MQTT používá publish-subscribe (pub/sub) model komunikace. Zařízení mohou publikovat zprávy na určitá témata (topics), ke kterým se další zařízení mohou přihlásit a odbírat (subscribe) zprávy z těchto témat.
 • Malá režie
  Protokol MQTT je navržen s ohledem na efektivitu přenosu dat. 
  Kvalita služby (Quality of Service, QoS): MQTT poskytuje tři úrovně QoS pro řízení spolehlivosti doručení zpráv. 
 • Retained zprávy
  MQTT umožňuje ukládat tzv. retained zprávy, které jsou uchovávány serverem a automaticky doručovány nově připojeným odběratelům. To např. umožňuje získat aktuální stav nebo konfiguraci při připojení nového zařízení.
 • LWT (Last Will and Testament)
  MQTT podporuje mechanismus LWT, který umožňuje definovat zprávu, která bude publikována automaticky, pokud se zařízení neočekávaně odpojí nebo ztratí spojení.
  Díky své jednoduchosti a efektivitě se MQTT často používá v IoT prostředí, kde je potřeba komunikovat mezi různými zařízeními s omezenými prostředky a v různých sítových podmínkách.

Implementace protokolu MQTT do prostředí MultiTech IoT Cloudu významně rozšiřuje možnosti integrace i technologicky velice odlišných IoT systémů.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktujte nás

Telefon (volitelné)

Ostatní také zaujalo

Datová centra
Datová centra
Umístěním svých serverů a dalších IT zařízení do datového centra si uchováte plnou kontrolu nad svými technologiemi a získáte bezpečný prostor pro jejich provoz s vysokou dostupností.
Cloud
Cloud
Moderní a bezpečné řešení firemní IT infrastruktury. Cloudové řešení CRA umožňuje využívat neomezené množství výpočetního výkonu, při zajištění vysoké dostupnosti. To vše bez nutnosti investice do vlastního hardwaru.
Telco a infrastruktura
Telco a infrastruktura
Konektivita od CRA poskytuje vysoce kvalitní propojení lokalit se sítí internet s nepřetržitou dostupností. Tím je zajištěno, že služby, informace či multimediální obsah se dostanou k vašim klientům spolehlivě a včas.
Kybernetická bezpečnost
Kybernetická bezpečnost
Kybernetické hrozby jsou v dnešním digitálním světě problémem, který je třeba dlouhodobě a komplexně řešit. Díky komplexu našich bezpečnostních služeb se budete moci soustředit na váš business a klidně spát.
Streamingové a OTT služby
Streamingové a OTT služby
Digitální televize a multimediální služby nejsou jen obsah. Zpracovat třeba video a doručit je příjemci tak, aby to odpovídalo soudobým požadavkům, je velice náročné. Streamovací a OTT služby Českých Radiokomunikací Media Cloud a HbbTV nabízejí pro provoz multimediálních služeb ekonomicky velmi efektivní řešení postavené na jedinečné cloudové infrastruktuře.