České Radiokomunikace

Slavnostní otevření nového prostoru IoT HUB

Otevíráme unikátní prostor pro spolupráci v oblasti internetu věcí. CRA IoT HUB je místem pro setkávání odborníků a všech ostatních, kteří v oblasti internetu věcí pracují.

Praha, 12. ledna 2017 – Rozšiřujeme své aktivity v oblasti internetu věcí a otevíráme nový prostor zaměřený na konkrétní činnosti, projekty a spolupráci v této sféře. CRA IoT HUB je unikátním místem, kde se zájemci o moderní technologie mohou ještě blíže seznámit s internetem věcí, IoT sítí CRA postavenou na platformě LoRa, reálnými projekty i možnostmi budoucího využití. K dispozici jsou prostory v sídle CRA v Praze na Strahově i virtuální webová aplikace.

CRA se i nadále chtějí výrazně profilovat v rámci rozvoje služeb IoT.  Vycházíme ze své unikátní a spolehlivé infrastruktury v celé ČR, která jim umožňuje pružně reagovat na potřeby pokrytí sítí prakticky kdekoliv. Na základě zkušeností a zájmu o projekty IoT, které jsme zrealizovali v minulém roce – soutěže Czech IoT Summer Jam a CRA IoT Hackathony, tak nabízíme další prostor pro seznámení se odborné veřejnosti i potenciálních obchodních partnerů s technologiemi a možnostmi rozvoje a reálného využití internetu věcí.

„Naše dosavadní aktivity a projekty v oblasti IoT nám ukazují, že o tuto oblast je, nejen mezi odborníky, velký zájem. Na trhu je však stále málo reálných projektů, na kterých je možné ukázat výhody a možnosti internetu věcí. Náš IoT HUB má přivést zájemce o technologie, ukázat jim, jak je možné IoT využít, jaké jsou možnosti sítě LoRa, na které IoT služby poskytujeme a v konečném důsledku to může být i prostor pro další nové realizace a spolupráci. Dostanou zde prostor nápady, které by možná jinak zůstaly jen na papíře,“ uvádí k otevření CRA IoT HUBu generální ředitel CRA Martin Gebauer.

V prostorách nového IoT HUBu v Praze na Strahově si zájemci mohou prohlédnout a vyzkoušet IoT senzory a moduly určené pro síť LoRa, kterou CRA provozují. Na místě jsou k dispozici konkrétní příklady využití – například data ze senzorů, které snímají teplotu, vlhkost, detekují pohyb, mapují polohu apod. CRA IoT HUB je také místem pro setkání s odborníky a lidmi, kteří v oblasti internetu věcí pracují.

Na základě registrace ve webové aplikaci na adrese pripoj.me/hub mohou uživatelé otestovat využití nepřetržitě proudících dat ze sítě LoRa pro své vlastní projekty a aplikace.

IoT síť postavenou na platformě LoRa neustále rozšiřujeme. Aktuálně pokrýváme krajská města a nově přibývá pokrytí také na úrovni okresů: aktivní je již síť v okolí měst Mladá Boleslav, Kolín, Frýdek Místek a v následujícím období budou pokryta i další. Do rozvoje této oblasti plánujeme investovat v průběhu roku 2017 desítky milionů korun. Mimo jiné připravujeme spuštění IoT cloudu, který by měl sbírat data ze všech platforem, na kterých bude internet věcí provozovaný.

Tisková zpráva ke stažení

ČTĚTE TAKÉ - Objevte svět internetu věcí