Objevte svět IoT
 

Objevte svět IoT

Zjistěte, jak propojení internetu a věcí pomáhá ke snižování provozních nákladů a ke zvýšení efektivity. Podívejte se, jak můžete IoT využít pro váš business.

Co umí IoT

Internet věcí přináší nové možnosti vzájemné interakce mezi systémy nebo zařízeními. Nové možnosti jejich ovládání, sledování a vyhodnocování získaných dat.

Vyzkoušejte IoT   

Naše vlastní IoT síť

-20 dB

komunikace pod hranicí šumu

10 let

výdrž baterií v zařízeních

1000

cílový počet vysílacích bodů IoT sítě LoRa CRA

Co je Internet věcí?

Co je Internet věcí?

Propojení různých zařízení s internetem. To je internet věcí. Zkráceně se mu u nás i ve světě říká IoT (z anglického Internet of Things).

Pro propojení věcí s internetem můžete využít drátové nebo bezdrátové řešení. To bezdrátové je výhodné v tom, že je jednodušší na používání. Proto budujeme robustní síť na technologii LoRa.

 

Rádi Vám řekneme víc

Infrastrukturu stavíme tak, aby byla připravená na uchovávání nebo zpracování osobních nebo dokonce citlivých osobních dat. Potřebujete infrastrukturu, která odpovídá požadavkům GDPR? Můžete se na nás spolehnout.  

Jak se dá internet věcí využít

Připojte své elektroměry do naší sítě, analyzujte spotřebu a snižte náklady

Díky IoT města a obce ušetří za služby a nabídnou větší komfort svým obyvatelům

Minimalizuje odstávky a zajišťuje kontrolu nad výrobou díky automatickému sběru dat

Kde a jak IoT pomáhá

 • Chytré parkování

  Magnetické senzory sledují využití parkovacích míst, informace sdílí s parkovacími systémy, navigačními panely a navigačními aplikacemi v mobilních zařízeních. Řidiči rychleji najdou parkovací místo a doprava ve městě bude plynulejší a lepší.
 • Chytré osvětlení

  Systém veřejného osvětlení s úspornou LED technologii pomocí senzorů snižuje a zvyšuje intenzitu světla podle toho, jestli je poblíž chodec nebo například auto. Tím šetří náklady na provoz.
 • Chytrý svoz odpadu

  Do kontejnerů na komunální a tříděný odpad se umístí ultrazvukové senzory. Systém v reálném čase ukazuje, jak moc je kontejner zaplněný. Svoz odpadu tak probíhá vždy tam, kde je to třeba.
 • Sledování kvality / znečištění vzduchu

  Sledování hladiny emisí CO2 v továrnách, znečištění vzduchu automobilovou dopravou a toxických plynů vznikajících zemědělskou produkcí.
 • Monitoring hluku ve městech

  Pomocí senzorů se sleduje hluk v centru měst a obcí, kolem barů, míst s rušným nočním životem a problematických míst v zabydlených oblastech.
 • Chytrá síť meteorologických stanic

  Sleduje změny dešťových či sněhových srážek nebo rychlosti a směru větru. Díky tomu dokáže lépe předvídat počasí.
 • Monitoring úniků chemických látek do vodních zdrojů

  Umožňuje odhalit únik odpadu z továren do řek.
 • Záplavy a povodně - monitoring

  Díky monitoringu stavu hladiny vody v řekách, přehradách a nádržích v reálném čase může krizový tým vydat včasné varování.
 • Vyrovnávání tlaku v rozvodné soustavě

  Při nehodě nebo nadměrné spotřebě je možné účelově ovlivnit tlak vody v částech rozvodné sítě.
 • Kvalita vzduchu ve vnitřním prostředí průmyslových hal

  Monitoring toxických plynů a kvality kyslíku v chemických a průmyslových halách pomáhá zajistit bezpečnost pracovníků a zboží.
 • Vznětlivé a životu nebezpečné plyny

  Sleduje množství plynu a úniku plynu v průmyslovém prostředí, v okolí chemických závodů a v dolech.
 • Chytrý produktový management

  Přispívá k automatizaci procesu doplňování zásob díky kontrole oběhu produktů v regálech a skladových prostorách. Umožňuje sledovat podmínky pro skladování. Umožňuje monitorovat pohyb produktů při jejich převozu do místa určení.
 • Dálkové měření - Voda, Plyn, Elektřina, Teplo

  Elektronické čtečky spotřeby vody, plynu a elektřiny a tepla se vzdáleným přístupem přes internet. Sesbírané informace umožňují sledovat historii spotřeby i po menších časových jednotkách jako je měsíc, týden, den nebo hodina a díky tomu následně optimalizovat spotřebu.
 • Sledování zdraví materiálů a budov

  Sledování vibrací a stavu materiálu v budovách, mostech a historických památkách.

Bezpečnost dat

Bezpečnost je pro nás na prvním místě. Vaše služby, data nebo aplikace jsou u nás chráněné a dostupné kdykoliv potřebujete.

 1. Prvky sítě IoT jsou spravované na bezpečné infrastruktuře Českých Radiokomunikací
 2. Data jsou vždy na území České Republiky
 3. IoT síť využívá dvě úrovně bezpečnosti: aplikační a síťové šifrování komunikace
 4. Všechny prvky přenosu dat pečlivě chráníme

Rádi vám řekneme více osobně

Nechte nám na sebe kontakt.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Znění souhlasu

Odesláním tohoto formuláře dobrovolně souhlasím s tím, aby uvedené osobní údaje zpracovávala společnost České Radiokomunikace a.s., IČO 24738875, výhradně pro účely zasílání nabídek na služby a produkty společnosti. Souhlas uděluji na dobu 5-ti let. Udělený souhlas je možné kdykoliv odvolat.

Máte právo na přístup ke všem svým osobním údajům, případně na jejich opravu a aktualizaci, pokud se u Vás něco změní. Také můžete požadovat omezení zpracování nebo výmaz Vašich osobních údajů. Bližší informace o zpracování osobních údajů ve společnosti naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů pro zákazníky a uživatele služeb společnosti České Radiokomunikace a.s. na našich internetových stránkách: https://www.cra.cz/dokumenty-ke-stazeni

Pokud chcete některé ze svých práv uplatnit nebo odvolat svůj souhlas, použijte náš webový formulář.