České Radiokomunikace

Komplexní ICT služby pro klienta PRO.MED.CS Praha a.s.

Ačkoliv je PRO.MED.CS středně velká firma s několika lokalitami, doposud neměla ucelené ICT řešení a infrastrukturu. Vznikl tedy požadavek na centralizaci IT, současně firma začala budovat centrální správu IT služeb, která měla zajistit servis jak pro pobočky v ČR, tak i v dalších zemích, jako třeba na Slovensku, v Polsku a Rusku. To vše s vysokým důrazem na bezpečnost.

Bezpečnost, konektivita a serverhousing

Zástupci PRO.MED.CS Praha a.s.,nás oslovili v rámci našeho produktového workshopu. Na základě požadavků jsme vytvořili nabídku zohledňující jak požadavky na centralizaci infrastruktury, tak zejména požadavky na její bezpečnost.

V prvním kroku došlo k implementaci síťového bezpečnostního systému (firewallu) FortiGate do infrastruktury klienta a současně jsme klientovi implementovali služby WiFi konektivity v rámci dvou českých lokalit.

Následovala migrace stávajícího serverové a síťové infrastruktury do datového centra CRA DC TOWER Praha I.

Ve finále jsme spolu s klientem provedli kompletní analýzu jak pro nastavení interní, tak i externí bezpečnosti systémů. Spolu s klientem jsme navrhli vybudování záložní lokality pro umístění jeho datové infrastuktury. Z důvodu zabezpečení infrastruktury klient využije dvou lokalit – DC TOWER Praha I a záložní DC TOWER Praha II.

Předpoklady pro další růst spolupráce

Kromě konektivity a zajištění vysoké bezpečnosti infrastruktury klient získal i komplexní servis související se síťovou IT infrastrukturou a také možnost vzájemného propojení jednotlivých tuzemských i zahraničních lokalit. Klient tak může využívat centralizovaných služeb IT a jejich správu.

„Pro spolupráci s Českými Radiokomunikacemi jsme se rozhodli na základě předchozích zkušeností a dlouhodobé spolupráce. Vážíme si zejména expertních znalostí CRA a skvělé komunikace – která se prokázala zejména při analýze našich dosavadních systémů a návrhu řešení přesně na míru pro nás. CRA jsme si vybrali jako dlouhodobého partnera pro zajištění našeho interního i externího IT s potenciálem rozšíření spolupráce,“ uvádí Roman Hošek, Corporate ICT Manager z PRO.MED.CS.

Více na www.cra.cz/bezpecnost-firemni-site-reference.

 

O společnosti PRO.MED.CS Praha a.s.

PRO.MED.CS Praha a.s. je přední česká nezávislá farmaceutická společnost s vlastní vědecko-výzkumnou základnou pro vývoj léčivých přípravků. Na českém trhu působí více než 20 let. Kromě vlastního výzkumu a produkce léčivých přípravků také zastupuje významné zahraniční farmaceutické značky. Vlastní přípravky vyváží do 25 zemí světa. Firma má řadu poboček, a to nejen v ČR, ale i v zahraničí.