PRO.MED.CS Praha a.s.

Komplexní ICT služby od CRA

Jak jsme pomáhali centralizovat a zabezpečit IT infrastrukturu
ve společnosti PRO.MED.CS Praha a.s.

IT řízené centrálně – pro ČR i pobočky v zahraničí

Ačkoliv je společnost PRO.MED.CS Praha a.s. poměrně velká a má pobočky v několika zemích, neměla dosud ucelené ICT řešení a infrastrukturu. V PRO.MED.CS Praha a.s. se to rozhodli změnit, a tak vznikl požadavek na centralizaci IT.

Firma současně s tím začala budovat centrální správu IT služeb, která měla zajistit servis pro pobočky nejen v ČR, ale také na Slovensku, v Polsku a v Rusku. To vše samozřejmě s vysokým důrazem na bezpečnost.

Pavel Kubas

„Pro spolupráci s Českými Radiokomunikacemi jsme se rozhodli na základě předchozích zkušeností a dlouhodobé spolupráce. Vážíme si zejména expertních znalostí CRA a skvělé komunikace – která se prokázala zejména při analýze našich dosavadních systémů a návrhu řešení přesně na míru pro nás. CRA jsme si vybrali jako dlouhodobého partnera pro zajištění našeho interního i externího IT s potenciálem rozšíření spolupráce"

Roman Hošek, Corporate ICT Manager z PRO.MED.CS Praha a.s.

Plán se zrodil na našem projektovém workshopu

Zástupci PRO.MED.CS Praha a.s. nás oslovili v rámci našeho produktového workshopu. Na základě požadavků jsme vytvořili nabídku zohledňující jak požadavky na centralizaci infrastruktury, tak zejména požadavky na její bezpečnost.

Bezpečnost, konektivita a serverhousing

V prvním kroku došlo k implementaci síťového bezpečnostního systému (firewallu) do infrastruktury klienta a současně jsme implementovali služby Wi-Fi konektivity v rámci dvou českých lokalit.

Následovala migrace stávající serverové a síťové infrastruktury do datového centra CRA DC TOWER Praha I. Společně jsme navrhli vybudování záložní lokality pro umístění datové infrastruktury. Aby byla infrastruktura chráněná co nejlépe, rozhodli se ve společnosti PRO.MED.CS Praha a.s. využít dvou lokalit – DC TOWER Praha I a záložní DC TOWER Praha II.

Nakonec jsme spolu s klientem provedli kompletní analýzu toho, jak měli nastavenou interní, i externí bezpečnost systémů.

Služby, kterými jsme si získali společnost PRO.MED.CS Praha a.s.

CRA Managed Wi-Fi

Stabilní internet se silným signálem i ve velkých a členitých prostorách. Zvládne připojit mnoho zařízení. Je ideální například pro kancelářské budovy nebo hotely.

Více o CRA Managed Wi-Fi

CRA Firewall

Spolehlivá ochrana vaší sítě nejen před útoky z internetu. Vedle běžného filtrování síťového provozu nabízí rozšíření pro detekci útoků, antivir a antispam.

CRA Firewall

CRA Datové Centrum DC TOWER

Server Housing v silně zabezpečené budově postavené přímo pro servery a další technologie.

Více o CRA Datové Centrum DC TOWER

Jaké jsou předpoklady pro další spolupráci

Kromě konektivity a zajištění vysoké bezpečnosti infrastruktury klient získal i komplexní servis související se síťovou IT infrastrukturou.

Navíc má teď relativně snadnou cestu k vzájemnému propojení jednotlivých tuzemských i zahraničních poboček.

Díky tomu může společnost PRO.MED.CS Praha a.s. využívat centralizovaných služeb IT a jejich správu.

Kdo jsou PRO.MED.CS Praha a.s.?

PRO.MED.CS Praha a.s. je přední česká nezávislá farmaceutická společnost s vlastní vědecko-výzkumnou základnou pro vývoj léčivých přípravků. Na českém trhu působí více než 20 let. Kromě vlastního výzkumu a produkce léčivých přípravků také zastupuje významné zahraniční farmaceutické značky. Vlastní přípravky vyváží do 25 zemí světa. Firma má řadu poboček, a to nejen v ČR, ale i v zahraničí.