České Radiokomunikace

Navyšujeme výkon a kapacitu Business Cloudu

Díky přechodu části úložišť na AllFlash (SSD) diskové systémy navýšíme výkon cloudových úložišť až 50 krát. S vylepšením se rovněž zvýší kapacita ze současných 2500 PB na 3000 PB.

Praha, 8. března 2017 – Díky přechodu části úložišť na AllFlash (SSD) diskové systémy navýšíme výkon cloudových úložišť až 50 krát. S vylepšením se rovněž zvýší kapacita ze současných 2500 PB na 3000 PB. Nové řešení přinese také značné úspory energie a prostoru. Do upgradu cloudu investujeme dalších 15 mil. Kč.

Plánujeme vyčlenit AllFlash diskový prostor pro business critical systémy, které vyžadují neustálou dostupnost a rychlou odezvu, případně vyžadují speciální synchronizaci dat mezi lokalitami. Data budou podle typu rozdělena do úložišť SSD a SAS (resp. NL-SAS). Služba CRA Business Cloud nabízí firmám všech velikostí výpočetní výkon a úložiště, tedy infrastrukturu jako službu (IaaS – Infrastructure as a Service) přesně podle jejich aktuálních potřeb a díky architektuře a řešení postaveném ve dvou vzdálených datových centrech i s garantovanou dostupností 99,99 %.

Předmětem vylepšení se stávají současné diskové systémy EMC VNX, které jsou nahrazovány technologií EMC Unity. Tyto systémy nasazujeme na obě ze svých cloudových lokalit, což zajistí kontinuitu synchronizačních služeb a vysokou dostupnost celého řešení. Přibližně polovina z pořizované kapacity je tvořena SSD disky, které plánujeme pro pokrytí současně nejprodávanějšího produkčního uložiště.

Nové technologie vedou nejen k úspoře místa pro datová úložiště, ale přináší i významné úspory elektrické energie – ze současné spotřeby 12 kW klesne na 3 kW.

Pravidelně investujeme do svých cloudových služeb pro firmy a s tím spojených rekonstrukcí datových center (hlavně datové centrum DC TOWER na pražském Žižkově). Kromě navýšení kapacity se při přestavbách klade důraz především na další vylepšování bezpečnostních opatření v podobě biometrických prvků a rovněž i na postupné budování privátních sálů v prostorách dalších vysílačů CRA.

Koncem roku 2016 jsme získali certifikaci TIA 942. Tuto certifikaci máme jako jediný provozovatel datových center v České republice. Tuto normu jsme zvolili nejen proto, že je významně náročnější a rozsáhlejší než obecně známější TIER, ale také proto, že je základem pro připravovanou evropskou normu pro datová centra a je tedy z dlouhodobého pohledu perspektivnější.

Tisková zpráva ke stažení

ČTĚTE TAKÉ - více informací o CRA Business Cloud