České Radiokomunikace

Pozemní vysílání nabízí 25 programů zdarma

Poslední den v roce 2016 končí v satelitním TV vysílání většina programů v SD rozlišení. Pokud diváci nechtějí investovat do nového satelitního přijímacího zařízení, mohou využít nabídky pozemního digitálního vysílání, které poskytuje víc než 25 celoplošných programů a je zdarma.

Praha, 28. prosince 2016 – Poslední den v roce 2016 končí v satelitním vysílání většina programů v SD rozlišení. Pro ty, kdo si nezakoupili set top box nebo televizní přijímač, který podporuje satelitní příjem v HD kvalitě, to znamená konec příjmu řady oblíbených programů. Pokud diváci nechtějí investovat do nového satelitního přijímacího zařízení, mohou využít nabídky pozemního digitálního vysílání, které poskytuje víc než 25 celoplošných programů a je zdarma.

Programová nabídka TV vysílání přes anténu

Všechny hlavní televizní stanice v Česku jsou dostupné v pozemním vysílání, k jehož příjmu postačí obyčejná anténa. Drtivá většina současných televizních přijímačů je vybavena pro pozemní příjem a diváci navíc neplatí žádné poplatky. Nabídka více jak 25 televizních programů je přitom velmi široká. Podle průzkumu Digimonitor sleduje víc než polovina lidí méně než 9 televizních programů. Celou šíři nabídky by tak obvykle ani nevyužili. Pozemní vysílání je navíc zdarma dostupné pro všechny televizní přijímače v domácnosti, chatě nebo chalupě.

Pozemní vysílání také nabízí řadu nových, inovativních služeb, například HbbTV a s ní spojené využití televize v kombinaci s internetem.

V Evropě využívá pozemní vysílání pro příjem televizního signálu téměř polovina domácností (46 %). Nejoblíbenější je i v České republice, jeho zastoupení v domácnostech je okolo 60 %.

ČTĚTE TAKÉ - průzkum Digimonitor 2016

ČTĚTE TAKÉ - více informací o pozemním TV vysílání DVB-T

ČTĚTE TAKÉ - více informací o novém TV standardu DVB-T2