České Radiokomunikace

CRA: synergie telekomunikačních a IT služeb

CRA: synergie telekomunikačních a IT služeb
České Radiokomunikace, na trhu pod značkou CRA, patří do trojice největších českých poskytovatelů IT služeb. Schopnost realizovat prakticky jakákoliv zákaznická řešení včetně těch, která se výrazně vymykají běžným požadavkům, a synergické efekty činí dnes z CRA nejflexibilnějšího poskytovatele cloudových služeb.

Konektivita kdekoliv v České republice

Konektivita od CRA poskytuje vysoce kvalitní, spolehlivé, dostupné a bezpečné telekomunikační, datové a internetové propojení. Rychlé a bezpečné vysokorychlostní připojení k internetu CRA Internet bez výpadků propojí firmy i organizace se světem. Virtuální privátní síť CRA VPN poskytne bezpečné a spolehlivé propojení např. poboček a centrály klienta. Služby, data, informace či multimediální obsah tak k uživatelům dorazí spolehlivě, bezpečně a včas. CRA Managed Wi-Fi pokryje bezdrátovou sítí firemní kanceláře, budovy nebo sklady. CRA Transportní Služby přes moderní a vysoce výkonnou páteřní síť CRA propojí vzdálené lokality klientů.

Datová centra a cloud

Datová centra CRA DC TOWER I v Praze na Žižkově a DC TOWER II na Strahově jsou bezpečná místa pro servery, data a technologie klientů. Zabezpečené budovy mají výkonné chlazení, napájení nezávislými větvemi, záložní diesel agregáty s přednostním zásobováním pohonnými hmotami i nonstop ostrahu. Datová centra CRA jsou plně servisovatelná za provozu, aniž by se to jakkoli dotklo zákazníků, a jsou ideálním prostředím pro housing, pronájem prostor v datových centrech pro provoz IT zařízení a technologií klientů. CRA rovněž provozuje regionální datová centra v Brně, ve Zlíně, v Pardubicích a v Ostravě. Klienti tak mají jedinečnou možnost provozovat svoje servery co nejblíže svému působišti. Data a aplikace se nacházejí na území České republiky, avšak jsou dostupné kdekoliv a kdykoliv. Datová centra odpovídají požadavkům GDPR pro práci s citlivými údaji a PCI-DSS pro provozovatele datových center.

CRA Business Cloud je rodina infrastrukturních cloudových prostředí provozovaných v datových centrech CRA. Zahrnuje ucelené spektrum jak cloudových služeb, tak i služeb pro nakládání s daty, jako jsou zálohování dat nebo streaming. Ve svém cloudu provozují CRA i vlastní kritické aplikace jako třeba internetové televizní vysílání HbbTV a OTT. Před kyberútoky chrání firewall nové generace a pokročilá DDoS obrana. Home office už pro firmy nebude problém.

Nechte vydělávat video

CRA jsou v České republice jedničkou v cloudové infrastruktuře a v terestrickém televizním vysílání. Na vlastní cloudové infrastruktuře provozují unikátní službu CRA Media Cloud, která umožňuje pořizovat, zpracovávat, ukládat a doručovat video do libovolného zařízení, od mobilu až po televizní přijímač, aniž by bylo třeba investovat do vlastních zařízení.

Internet věcí

Internet věcí, IoT, je fenoménem doby. Za poněkud zavádějícím názvem se skrývají sítě a nástroje pro komunikaci vzdálených zařízení a technologií, počínaje sběrem dat z nejrůznějších čidel, senzorů, snímačů nebo kamer přes telemetrické a zabezpečovací služby až po dálkové ovládání zařízení a strojů. Komunikující zařízení a technologie bývají nezřídka umístěné v těžko dostupných místech, často i bez možnosti napájení elektrickou sítí. A právě spolehlivé IoT sítě jsou rovněž základem dnešních chytrých měst, parkovišť, dopravních a dalších “smart” řešení.
V oblasti IoT v České republice jsou CRA průkopníkem. První pilotní řešení bylo úspěšně spuštěno už v roce 2015. V současné době disponují vlastní celonárodní sítí LoRaWAN, k níž mohou klienti připojovat svá zařízení, měřiče a další prvky přímo v terénu a umožnit jim komunikovat se svými aplikacemi nebo systémy.

CRA a kybernetická bezpečnost

CRA, na jejichž služby spoléhá i kritická infrastruktura státu, provozují a poskytují svým zákazníkům vysoce spolehlivou a bezpečnou infrastrukturu. Využívají pokročilé technologie a disponují vysoce erudovanými odborníky. Klientům nabízejí výlučně technologie, které v CRA sami prověří a používají. V oblasti bezpečnosti spolupracují s osvědčenými a renomovanými partnery. Jsou držiteli osvědčení Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) pro seznamování se s utajovanými informacemi pro stupeň utajení „tajné“. Tým CRA pro kybernetickou bezpečnost (CSIRT tým) je součástí řady pracovních skupin zaměřených na rozvoj a udržení kybernetické bezpečnosti v České republice.
Datová centra a cloudové služby chrání před kyberútoky firewall nové generace a pokročilá DDoS ochrana. Zákaznická data v cloudovém prostředí jsou navíc šifrována a nakládá se s nimi podle aktuálních směrnic ISO. Pro ochranu zákaznické infrastruktury nabízí CRA kompletní portfolio služeb.

Půl století tradice

CRA působí na trhu již bezmála půl století. Postupem času se z organizace zajišťující výstavbu a správu sítě televizních vysílačů stal jeden z vedoucích poskytovatelů telekomunikačních, datových, mediálních a IT služeb. Pro poskytování telekomunikačních a datových služeb využívají vlastní síť, která mimo jiné doručuje televizní signál milionům domácností v celé republice. Do jejího rozvoje dlouhodobě investují. Mezi prvními vstupují i do oblasti služeb datových center a poskytování veřejných cloudových služeb. Průběžně rozšiřují a modernizují stávající datová centra a současně budují další. Ta, jako jediná v České republice, jsou certifikována podle ANSI-TIA 942 a jsou součástí kritické infrastruktury státu. CRA disponují všemi nezbytnými certifikacemi bezpečnosti a jakosti, jako jsou ISO 27001:2013, 9001:2008, ISO/IEC 20000-1:2011 či ISO 14001:2004, a osvědčením NBÚ pro stupeň utajení „tajné“. Jsou rovněž součástí bezpečnostního projektu Fenix pro zajištění dostupnosti internetové infrastruktury.

Zeptejte se na další informace prostřednictvím formuláře ZDE.