České Radiokomunikace

První IoT integrátor v České republice

Ať provozujete módní butik nebo některou z TOP 100 společností, internet věcí si k vám dříve či později cestu najde. A nezřídka se dokonce ukáže být nezbytným pro fungování vašeho byznysu.

Myslíte si, že by vám pomohlo IoT řešení a nemáte na to znalosti, čas ani kapacity? My nenabízíme jen krabičky, ale kompletní fungující IoT projekty. Navrhneme a realizujeme libovolné řešení. Dokonce i takové, kde IoT komunikace tvoří jen okrajovou součást.

IoT technologiím rozumět nemusíte, od toho jsme tu my

Ucelená řešení
Ucelená řešení

Služby a projekty na klíč s vysokou přidanou hodnotou integrátora IoT. Komerční IoT služby poskytujeme už od roku 2016.

LoRaWAN a NB-IoT
LoRaWAN a NB-IoT
Kombinujeme vlastní LoRaWAN síť s celonárodním pokrytím s LTE a NB-IoT SIM kartami v našem Multi-Technologickém Cloudu.
Služby IoT integrátora
Služby IoT integrátora
Spojujeme své IoT služby se službami našich partnerů i třetích stran. Výsledný projekt realizujeme a poskytujeme jako celek.
Integrace aplikací
Integrace aplikací
Dokážeme integrovat IoT řešení do vašeho IT prostředí a vytvářet tzv. headless aplikace.

Co říkají naši klienti

PHARMOS

Jiří Sova
ředitel pro kvalitu a logistiku společnosti PHARMOS

IoT řešení pro sledování teploty a vlhkosti ve skladovacích prostorách nám usnadní práci se sledováním údajů a jejich vykazování pro Státní ústav pro kontrolu léčiv. Celé řešení bylo jednoduché na instalaci, je velice uživatelsky přívětivé na obsluhu a sledování a šetří nám čas.

iotor a.s.

Dalibor Lukeš
ředitel společnosti iotor a.s.

Pro integraci IoT řešení poskytujeme vlastní platformu SARAhub, která může využívat připojení prostřednictvím různých IoT sítí. LoRaWAN je jedním z lídrů na trhu a nabízí velmi kvalitní technické řešení. Rádi bychom proto dále rozšiřovali spolupráci v oblasti využití přenosových sítí CRA včetně vytvoření společné nabídky kombinující přenosovou síť LoRaWAN a naše IoT integrační řešení SARAhub pro monitoring prostředí, energií a zařízení.

VÍNOSERVIS, s.r.o.

Jaroslav Kysela
jednatel ve společnosti VÍNOSERVIS, s.r.o.

Mezi hlavní výhody spolupráce s CRA patří systém LoRa jako takový, kde oceňujeme hlavně možnost obousměrné komunikace s čidly. U samotné společnosti CRA potom vidíme velkou výhodu v rozsahu pokrytí, rychlosti rozvoje sítě a celkové stabilitě velké společnosti, která si ale umí uchovat osobní přístup v jednání s klienty. Vzájemně se tím na počátku nové IoT éry utváří vztahy, které přerostou v dlouhodobou a oboustranně přínosnou spolupráci.

Plzeňský Prazdroj, a. s.

Jaroslav Červenka
Manažer kvality a systémů skladování CZ/SK, Plzeňský Prazdroj, a. s.

Pro měření teploty a vlhkosti ve skladech jsme původně využívali technologie, které vyžadovaly ruční zapisování nebo ukládání naměřených dat. České Radiokomunikace nabídly kompletní ucelené řešení v rámci České i Slovenské republiky, online sledování požadovaných ukazatelů, možnost zobrazení výsledků ve webovém prostředí, potvrzování kvality dodržování standardů při skladování zboží, zasílání případných alertů a v neposlední řadě i rozumnou cenu. Nyní se do této technologie připojily i laboratoře. Technický servis testuje další produkty od CRA, které bychom mohli využívat. Osobně si velice cením přístupu pracovníků, odborných konzultací, které nám poskytovali, a zejména ochoty upravovat aplikaci podle našich požadavků.

Od návrhu až po provoz

 • Předprojektové a presales konzultace
  Expertní konzultace a příprava podkladů pro projekt podle vašich potřeb.
 • Design projektu
  Návrh projektu na základě připravených podkladů.
 • Realizace projektu
  Realizace projektu včetně projektového řízení jak na straně naší a našich partnerů, tak i u vás.
 • Provoz služby
  Provoz služby včetně údržby a servisu.
 • Podpora 24×7
  Nepřetržitá podpora s online příjmem požadavků.
 • Služby servisního manažera
  V odůvodněných případech poskytujeme i služby Service Managera.

Disponujeme nezbytnými certifikacemi a bezpečnost je u nás na první místě

 • Cloud a datová centra
  Datová centra, kde provozujeme i IoT Cloud, zaručují vysokou dostupnost a bezpečnost díky zálohovanému napájení, nonstop ostraze a technické podpoře.
 • Osvědčení NBÚ
  Máme platné osvědčení Národního bezpečnostního úřadu pro seznamování se s utajovanými informacemi.
 • Fyzická bezpečnost
  Fyzická bezpečnost na úrovni BT3 podle metodiky Národního bezpečnostního úřadu.
 • Prověřené technologie
  Pro zajištění služeb i kybernetické bezpečnosti používáme a nabízíme jen prověřené technologie.
 • Aktivní podpora
  Aktivní podporu poskytujeme 24 hodin denně.
 • ANSI-TIA942
  Technologie provozujeme v datovém centru DC TOWER s certifikací ANSI-TIA942
 • Common Criteria Certification for Information Technology (IT) Security
  Certifikace na úrovni CC ALE 4+
 • ISO 9001
  Systémy managementu kvality
 • ISO 14001
  Systémy environmentálního managementu
 • ISO/IEC 15408
  Mezinárodní standard pro certifikaci počítačové bezpečnosti
 • ISO 19011
  Norma pro certifikaci interních auditorů
 • ISO/IEC 20 000-1
  Informační technologie – požadavky na systém managementu služeb
 • ISO/IEC 27001
  Systémy řízení bezpečnosti informací
 • ISO/IEC 27017
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor pokynů pro zabezpečení cloudového prostředí a minimalizaci potenciálního rizika bezpečnostních incidentů
 • ISO/IEC 27018
  Informační technologie – Bezpečnostní techniky – Soubor postupů na ochranu osobně identifikovatelných informací (PII) ve veřejných cloudech vystupujících jako zpracovatelé PII
 • ISO 50 001
  Systém managementu hospodaření s energií
 • PCI-DDS
  Soulad s požadavky PCI-DDS pro provozovatele datových center
 • NÚKIB
  Certifikace o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti
 • NBÚ
  Osvědčení pro umožnění přístupu k utajované informaci do stupně utajení TAJNÉ
 • Soulad s GDPR
  Infrastruktura plně odpovídá požadavkům GDPR

Podrobnější informace

Rostoucí složitost IoT řešení vyžaduje kombinaci mnoha nejrůznějších technologií. Firmy, podniky a organizace ale jen zřídka disponují hlubokými znalostmi nebo odborníky, kteří by byli schopni komplexní řešení navrhnout a realizovat.

Nabízíme službu návrhu, realizace a provozu komplexních IoT řešení. Máme dlouholeté zkušenosti s návrhem, realizací a provozem ICT infrastruktury včetně cloudových služeb. Spolupracujeme s renomovanými a osvědčenými partnery. K dispozici vám jsou naše spolehlivá a mnoha projekty ověřená a vyzkoušená IoT síť LoRaWAN, datová přenosová infrastruktura i datová centra.

Jako hlavní dodavatel celé řešení zastřešíme a bereme na sebe veškerou právní zodpovědnost vůči klientům. Ostatní partneři vystupují jako dodavatelé. Současně zodpovídáme za provoz celého řešení a zajišťujeme jeho údržbu a servis.

Máte ve svém podnikání nebo aktivitách výzvy, pro které nemáte řešení? Myslíte si, že by vám pomohlo IoT, ale nemáte čas ani kapacity se mu věnovat se vývoji nových řešení? Domníváte se, že pro vás už existuje IoT řešení, jen o něm nevíte? Nechte IoT na nás a věnujte své úsilí naplno vlastnímu byznysu. Poskytneme expertní znalost, řešení podle vašich potřeb, realizaci projektu i jeho provoz a servis na klíč.

Domluvte si bezplatnou konzultaci

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktujte nás

Telefon (volitelné)

Ostatní také zaujalo

Datová centra
Datová centra
Umístěním svých serverů a dalších IT zařízení do datového centra si uchováte plnou kontrolu nad svými technologiemi a získáte bezpečný prostor pro jejich provoz s vysokou dostupností.
Cloud
Cloud
Moderní a bezpečné řešení firemní IT infrastruktury. Cloudové řešení CRA umožňuje využívat neomezené množství výpočetního výkonu, při zajištění vysoké dostupnosti. To vše bez nutnosti investice do vlastního hardwaru.
Telco a infrastruktura
Telco a infrastruktura
Konektivita od CRA poskytuje vysoce kvalitní propojení lokalit se sítí internet s nepřetržitou dostupností. Tím je zajištěno, že služby, informace či multimediální obsah se dostanou k vašim klientům spolehlivě a včas.
Kybernetická bezpečnost
Kybernetická bezpečnost
Kybernetické hrozby jsou v dnešním digitálním světě problémem, který je třeba dlouhodobě a komplexně řešit. Díky komplexu našich bezpečnostních služeb se budete moci soustředit na Váš business a klidně spát.
Streamingové a OTT služby
Streamingové a OTT služby
Digitální televize a multimediální služby nejsou jen obsah. Zpracovat třeba video a doručit je příjemci tak, aby to odpovídalo soudobým požadavkům, je velice náročné. Streamovací a OTT služby Českých Radiokomunikací Media Cloud a HbbTV nabízejí pro provoz multimediálních služeb ekonomicky velmi efektivní řešení postavené na jedinečné cloudové infrastruktuře.